Atrakcje

Atrakcje na miejscu

Nauka Jazy Konnej

Naszą największą atrakcją są konie. Możliwość nauki jazdy konnej, przejażdżki.

Łowisko i bobrowisko

Siedlisko bobra 50 metrów oraz łowisko: dwa stawy a w nich czaple, kaczki, łabędzie.

Bania

Rosyjska odmiana sauny.

 

Nasze wiejskie atrakcje

Plac zabaw dla dzieci, rozkładany basen, miejsce na ognisko, grill, rowery, konie.

Dla miłośników fotografii

Ambona dla miłośników fotografii, wspaniałe tereny na wyprawy rowerowe i spacery.

Atrakcje w okolicy

Monumentalne mosty kolejowe w Stańczykach

W pobliżu wsi Stańczyki podziwiać możemy dwa monumentalne mosty, które przerzucone są nad stromymi zboczami doliny rzeczki Błędzianki na trasie nieczynnej już linii kolejowej Gołdap-Żytkiejmy. Inna nazwa mostów to Akwedukty Puszczy Romnickiej.

Mamerki kompleks bunkrów na Mazurach

MAMERKI – to tu zapadały decyzje jak zniszczyć niedawnego sojusznika – ZSRR ! – 8 km od Węgorzewa, 22 km od Giżycka, 25 km od Kętrzyna, 18 km od Gierłoży, nad Kanałem Mazurskim, znajdowała się – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych(OKH).

Śluza Piaski na Kanale Mazurskim we wsi Guja

Komorowo-dokowa śluza znajduje się w powiecie węgorzewskim pobliżu miejscowości Guja. Jest to jedyna ukończona i działająca śluza na trasie Kanału Mazurskiego – została nie tylko wykończona w 100%, ale działa do dziś i reguluje poziom wody w jeziorze Rydzówka.

Park dzikich zwierząt Kadzidłowo

Kadzidłowo to Prywatny Park Dzikich Zwierząt – zajmuje ponad 100 ha w Puszczy Piskiej. Został założony przez dr Andrzeja Krzywińskiego w celu zachowania wymierających gatunków zwierząt, które żyją tu w warunkach zbliżonych do naturalnych.

Zamek Gotycki Biskupów Warmińskich w Reszlu

Wzniesiony został przez Krzyżaków na przełomie czternastego i piętnastego stulecia. Ten monumentalny gmach powstawał przez pół wieku. Był wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie.

Giżycko Most obrotowy i Zamek Krzyżacki

Most obrotowy zbudowany został w 1898 jako połączenie miasta z Twierdzą Boyen. Most jest skonstruowany w ten sposób, że przęsło mostowe obraca się w bok, a nie do góry jak w mostach zwodzonych. Obracany jest ręcznie przez jednego operatora. Cała operacja otwierania mostu zajmuje około 5 min i jest atrakcją turystyczną Giżycka.

Wioska Indiańska Spytkowie koło Giżycka

 „Indiańska Wioska” na Mazurach?! Otóż tak, jest taka od kilku lat w Spytkowie koło Giżycka. To plenerowe muzeum na obszarze 10-hektarowego gospodarstwa.

Żubry Wolisko

Żubry w Wolisku żyją na wolności i są największą atrakcją Puszczy Boreckiej. W Ośrodku Hodowli Żubrów niedaleko leśniczówki, znajduje się teren z platformą widokową, stąd można je podglądać podczas karmienia (w godzinach od 9:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 18:00 od maja do września).

Zwalony Most w Kruklankach

Zawalony Most we wsi Grądy Kruklaneckie nad rzeką Sapiną (ok. 15 km od Giżycka) – pozostały tylko ruiny po pięcioprzęsłowym moście wykonanym z solidnego żelbetonu. Był drugi co do wielkości (po mostach Stańczykach) na Mazurach.

Święta Lipka

Zabytkowy obiekt niezwykłej wartości, którego nie powstydził się by Kraków, Gdańsk, a nawet Paryż czy Wiedeń, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku – bazylika, sanktuarium kultu maryjnego. Nazywana jest „Częstochową północy” lub „perłą baroku”.

Piramida w Rapie

Piramida w Rapie – grobowiec rodzinny rodu Baronów Von Fahrenheid – najbardziej osobliwy i zaskakujący zabytek na mazurach!

Żegluga Mazurska - rejsy białą flotą

Żegluga Mazurska „BIAŁA FLOTA stanowi nieodłączny element krajobrazu  Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to wspaniała forma zwiedzania szczególnie dla rodzin z dziećmi, ale także ludzi ceniących wypoczynek połączony z podziwianiem z pokładu statku piękna mijanych okolic, ptactwa wodnego, przyrody.

Green Velo